ČASTÉ OTÁZKY

Je možné od vás koupit ještě nejaké dluhopisy?

Bohužel není. V listopadu 2017 jsem upsali poslední stý dluhopis a máme tak upsáno celkem 10 mil. Kč. O další emisi přemýšlíme až začátkem roku 2019. Pokud ale v nás máte důvěru, není nic jednoduššího, než se s námi spojit a říct nám jakou částku hodláte investovat a v jakém časovém horizontu. Pokud se během roku 2018 objeví na trhu zajímavá nemovitost, na kterou budeme potřebovat kapitál, ozveme se vám a domluvíme se na individuálních podmínkách.

Jak jste dosáhli výnosu 191% u nemovitosti v Údolní ulici v Jihlavě?

Jak píšeme na úvodní stránce webu: "NA ČESKÉM REALITNÍM TRHU JE MNOHO INVESTIČNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ, KTERÉ MNOZÍ PŘEHLÍŽÍ." Tohle byla jedna z nich. Další právě rekonstruujeme a nemůžeme se dočkat, až zahájíme jejich prodej. Ve 100 % případů kupujeme nemovitosti, které se nabízí veřejnou cestou, nejde o žádné "podpultové nabídky, nemovitosti z dražeb, aukcí, žádné exekuce, insolvence, spekulace..." Kupujeme nemovitosti, které může koupit kdokoliv z vás. Jediné co nás odlišuje je úhel pohledu, kterým se díváme na koupi, rekonstukci/stavbu, zhodnocení a následný prodej.

Jaký je postup prodeje realitních dluhopisů?

Začněte pročtením "Emisních podmínek". Dluhopisy můžete koupit dvěma způsoby: přes internet, nebo osobně. V případě osobního nákupu se sejdeme u nás v kanceláři na adrese Novákových 32a, na Praze 8. Podepíšeme "Smlouvu o úpisu dluhopisů", jakmile zaplatíte bankovním převodem, nebo v hotovosti kupní cenu, dluhopisy vám osobně předáme. V případě nákupu přes internet podepíšete smlouvu u sebe doma, zašlete nám ji poštou a my vám obratem po zaplacení kupní ceny zašleme dluhopisy opět poštou na vaši adresu.
PODROBNĚJŠÍ POSTUP NAJDETE ZDE.

Jaký je rozdíl mezi vašim dluhopisem a státním dluhopisem?

Investice do státních dluhopisů je velmi stabilní a bezpečnou investicí. Na druhou stranu stát neinvestuje získané prostředky obdobně jako firma. Nabízí jenom jistotu v uložení a vyplacení investice, proto je rozdíl i ve výnosu (aktuálně 0,1 - 1% p.a.). My vaše peníze diverzifikovaně investujeme do nemovitostí s potenciálem a díky tomu vám dokážeme garantovat daleko vyšší zhodnocení, aktuálně ve výši 6 % p.a.

Jaká je vaše investiční strategie?

Jsou dvě cesty: první je vlastní výstavba rodinných domů na vlastním pozemku a poté prodej koncovým klientům, nebo je druhá cesta: najdeme opomíjenou nemovitost v horším technickém stavu, provedeme důkladnou technickou a právní analýzu nemovitosti i samotného okolí, dáme ji přidanou hodnotu formou rekonstrukce, nebo pronájmu nad 9 % p.a. a poté ji se ziskem zobchodujeme. Snažíme se o tzv. "flipping" kdy od koupě, přes realizaci po prodej, uběhne kratší období než 24 měsíců.

Proč nefinancujete vaše projekty vlastními prostředky, nebo hypotečním úvěrem?

Stále pro koupi a rekonstrukci nemovitostí používáme vlastní zdroje i hypoteční úvěry. Koupit "zajímavou" nemovitost je v dnešní době mnohokrát otázkou rychlosti - kdo má vlastní zdroje, dostává přednost před zájemci s úvěrem. Navíc "peníze, dělají peníze!" Vyděláme všichni - my vám vaše peníze zhodnotíme, vy nám zase pomůžete navýšit naše equity pro následný úvěr a mít možnost koupit nemovitost za vyšší cenu, na kterou bychom bez vašich peněz nedosáhli. VÍCE V TOMTO ČLÁNKU.

Proč je vaše emise jen 10 000 000 Kč?

10 000 000 Kč půjčených peněz je částka, která nám dává pro nadcházející 2 roky smysl a aktuálně víc peněz nepotřebujeme! Našim cílem je použít peníze ihned pro nákup, rekonstrukci, nebo stavbu nemovitostí. V okamžiku vydání emise, jsme netušili, jaký bude nebo nebude o dluhopisy zájem. V případě, že bychom emitovali např. 25 000 0000 Kč a ihned dluhopisy upsaly, ležely by nám na účtu peníze, které bychom nebyli schopni využít a navíc bychom z nich platili úrok 7% p.a.

Co se stane s mými penězi, když firma 2M INVEST zkrachuje?

Nedokážeme si tuto situaci představit z mnoha důvodů. Firma 2M INVEST kupuje nemovitosti pod tržní cenou, které ihned rekonstruuje = zvyšuje jejich tržní hodnotu. Pevné výdaje firmy 2M INVEST jsou pouze nájem za kancelář 17 000 Kč, žádné další měsíční výdaje firma nemá - není tak možné, aby se dostala do platební neschopnosti. Rekonstrukci nemovitostí provádí firma CH-CAPITAL, majitelem a jednatelem je Martin Charvát - spolumajitel společnosti 2M INVEST. Nemovitosti jsou likvidní komoditou - vždy a v každém stavu se dají ihned prodat a umořit tím případné závazky. U předchozích nemovitostí jsme byli schopni dosáhnout zisku od 20% do 191%. Prodat pod cenou bez zisku jen za nákupní cenu + cenu rekonstrukce + 7% úrok, by nebyl problém. V případě potřeby umoříme své závazky z osobních peněz, formou půjčky pro společnost 2M INVEST. Že přijdete o své peníze, je tak prakticky vyloučeno! Celá firma je postavena na našich jménem, nemůžeme si dovolit udělat chybu.

Do čeho jste investovali v roce 2016 a 2017?

V roce 2016 jsme koupili dva rodinné domy. Jeden v Hovorčovicích u Prahy, druhý v Jihlavě. Na začátku roku 2017 jsme koupili tři stavební pozemky u Jihlavy, na kterých začneme v tomto roce stavět nízkoenergetické rodinné domy. Dále jsme koupili investiční byt 2+1 na Praze 9, který budeme rok držet a pronajímat, poté provedeme rekonstrukci a se ziskem ho prodáme. Před pár týdny jsme koupili další rodinný dům v Jihlavě, ze kterého uděláme ubytovací zařízení. Jednáme o koupi dalších stavebních pozemků za Prahou.

Jaká je minimální a maximální výše investice?

Minimální výše investice je 100 000 Kč, jednorázovou investici nad 3 000 000 Kč s námi prosím konzultujte osobně, jsme schopni nabídnout vám individuální podmínky.

Je s nákupem dluhopisů spjat nějaký vstupní poplatek, správní poplatek, nebo daň?

Při nákupu dluhopisů neplatíte žádný "vstupní poplatek", ani během celého 2letého období od vás nebudeme vyžadovat žádný "poplatek za správu". Pamatujte však, že fyzické osoby musí odvést podle § 10 zákona o dani z příjmu 15% daň z příjmu, právnické osoby pak podle § 7 zákona o dani z příjmu 19% daň z příjmu. Jinak řečeno, čistý výnos je u FO 5,95% p.a., a u PO 5,67% p.a.

Jakou mám jistotu, že nepřijdu o svou investici?

Vaše peníze investujeme výhradně do nemovitostí. Žádné akciové trhy, které se mohou ze dne na den propadnout. Před každým nákupem podrobíme nemovitost a lokalitu podrobné analýze. Spočítáme cenu rekonstrukce se značnou rezervou. Predikujeme prodejní cenu nemovitosti po rekonstrukci. Vždy počítáme se třemi variantami: Negative, Average, Positive. V okamžiku, kdy se ve variantě Negative náš business model dostane do černých čísel, nemovitost kupujeme. Dalšími nástroji pro eliminaci rizik jsou diverzifikace nemovitostního portfolia a naše předchozí zkušenosti v tomto oboru.

Prodělali jste u některé z minulých investičních nemovitostí?

Ne. Naše nejnižší ROI (return on investments) nekleslo pod 20 %. Vychází to z naší strategie a podrobných propočtů, před samotným vstupem do investice.

Jak jsou vaše dluhopisy zajištěny?

Naše dluhopisy jsou zajištěny vždy námi nakoupenými nemovitostmi, které ihned rekonstruujeme - tedy ihned zvyšujeme jejich reálnou tržní hodnotu.

Jste registrováni u ČNB? Kde najdu prospekt?

Vzhledem ke skutečnosti, že naše emise cenných papírů byla vydána v nominální hodnotě 10 000 000 Kč, tj. méně než 1 000 000 EUR, nemáme zákonnou povinnost dle ustanovení § 34 odst. 4 písm. g) zákona o podnikání na kapitálovém trhu uveřejnit prospekt k emitovaným dluhopisům a ani se na něj nevztahují povinnosti v souvislosti s veřejnou nabídkou cenných papírů.

MÁTE ZÁJEM INVESTOVAT?

Vyplňte následující údaje a my vás budeme do 24 hodin kontaktovat

Vyplňte prosím všechna pole níže!

MÁM ZÁJEM O     DLUHOPISŮ

Aktuality